Meist

Tabiita Misjon on heategevuslik organisatsioon, mis aitab puudust kannatavaid inimesi ning toetab kristlike koguduste tööd läbi kasutatud riiete, kodukaupade ja mööbli müügist saadava tulu. 

Kuidas kõik algas…

Eesti taasiseseisvumise algaastatel oli keeruline majanduslik olukord ja puudust tunti peaaegu kõigest. See ei jäänud märkamata naaberrahvale soomlastele, kes hakkasid Eestisse transportimiseks koguma kasutatud riideid ning majapidamistarbeid, et veidikenegi tekkinud olukorda paremaks muuta. Sel ajal sündisid Paliveres sõprussidemed Soome Kotka Vabakoguduse ja Vanta Vantakoski luterikogududega, kellest said ajapikku ustavad toetajad. Tihe koostöö on säilinud tänaseni. Varsti lisandusid ka Kotka ja Myyrmäe Marta ühingud. Kasutatud riiete müüki ja jagamist alustati Paliveres juba 1991. aastal.

Samasugune abistamistöö toimus ka Haapsalu Baptistikoguduse juures. Seoses heategevusliku töö laienemisega ning uute nägemuste tekkimisega, asutati 2001. aastal heategevuslik organisatsioon Tabiita Misjon MTÜ, mille kaudu oli võimalik suurenenud tegevusala paremini koordineerida.

Tabiita Misjon MTÜ sai oma nime Piiblist Ap 9:36, kus räägitakse naisjüngrist Tabiita, keda tunti heade tegude ja halastusandide poolest. Tabiita Misjon püüab seda eeskuju järgida.

Praeguseks on Tabiita Misjonil palju sõpru ja toetajaid Soomes, Rootsis, Norras ja Saksamaal, kes on vastavalt võimalustele kinkinud esemeid Tabiita odavmüügi kaupluste jaoks, mille sissetulekutest abistatakse teisi ning kaetakse organisatsiooni jooksvad kulud.

Tegevus

Töö on koondunud suures osas Lääne-Eestisse, kus on kauplused Uuemõisas, Liivil ja Kirnas. Lisaks asuvad kauplused veel Tallinnas ja Jõhvis. Regulaarselt käiakse pakiautoga mitmetes külades hädasolijatele riide- ja toiduabi pakkumas. Alati võetakse arvesse abivajajate tegelikku olukorda.